Maximální
komfort
Nízká spotřeba
energie
Snadné
financování
Kompletní
realizace
Chytrá
domácnost
Vyrobeno
v České republice
Nízkoenergetické domy

s veškerým komfortem

Dřevostavby BRESCHER přináší ekonomicky přívětivou variantu klasického bydlení. Environmentálně udržitelné domky jsou skvělou volbou, pokud hledáte alternativu k tradičnímu domu, bytu či chatě.

Domek BRESCHER lze postavit v postatě kdekoliv. Mezi hlavní výhody patří celoroční obyvatelnost, rychlá realizace, šetrnost k životnímu prostředí, nízká spotřeba energií a v neposlední řadě cena. Budovy jsou navrženy s citem pro design. Interiér poskytuje moderní a vkusné bydlení s důrazem na chytře řešené obytné i úložné prostory. Malý dům přináší i nízké nároky na údržbu.

VYROBENO
V ČESKÉ REPUBLICE

Proč bydlení v domku BRESCHER?

  • nízké náklady na energie
  • cenově dostupné
  • jednoduché a moderní
  • šetrné k životnímu prostředí
  • snadná údržba
  • přemístitelné
  • vyrobené ze dřeva
 

MAXIMÁLNÍ KOMFORT

Útulné domky jsou provoněné dřevem a poskytují dokonalé pohodlí i prostředí k odpočinku. Kromě unikátní cihlové fasády můžete mít domek i v surovém dřevě.

 

MINIMALISTICKÝ DESIGN

Domek si pořizujete plně vybavený včetně klimatizace, podlahového topení, myčky, prostorné sprchy a dostatku úložných prostor pro dvě osoby. 

 

UDRŽITELNÉ BYDLENÍ

Žijte udržitelně s nízkými provozními náklady.  Domky jsou vyrobeny z 99% z recyklovaných materiálů a dokonale propojují ohleduplnost k přírodě se současným designem.

Samozřejmostí je nízká spotřeba energie. V letních měsících vás ochladí klimatizace, v zimě zahřeje podlahové topení. Pro ješte nižší spotřebu a energetickou nezávislost lze budovy vybavit solárními panely a baterií (až 20kW) od společnosti Victron Energy.

Vaše bydlení bude ještě šetrnější k životnímu prostředí. Snížíte uhlíkovou stopu i cenu za energie.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Domky BRESCHER jsou vybaveny technologií LOXONE od společnosti Intelio Solutions, s.r.o.

Tato techologie výrazně šetří čas, který běžnými úkony v domácnosti ztrácíme. Jedná se o chytrou domácnost, ve které jsou integrovány všechny systémy – od alarmu přes žalužie, topení, klimatizaci, ohřev vody až po osvětlení.

Uživatelsky jednoduché ovládání funguje na principu hlasu nebo ná dalku přes aplikaci.

 
 

Prostor pro váš pohodlný život

Domky jsou koncipované pro dvě osoby s velkoryse rozvrženým interiérem a důrazem na praktičnost úložných prostor. Za zmínku stojí pohodlná rozkládací postel, prostorná koupelna i plně vybavená kuchyně. To vše jsou neopomenutelné atributy malých staveb BRESCHER.

Domky jsou k dispozici ve dvou velikostech. 

Menší: 24,6 m2 (2,9 x 8,5 m)
Větší: 27, 9 m2 (3,1 x 9 m)

Unikátní design

Design domků BRESCHER vytvořil Jiří Brosch, oceňovaný a úznávaný tvůrce malých dřevostaveb.

Minimalistické dřevostavby v sobě dokonale propojují funkčnost s estetickým vzhledem a kladou důraz na maximální pohodlí.

 

Vyřízení povolení

Vyřídíme pro vás veškerá povolení potřebná k realizaci (stavební úřad, vodovody a kanalizace, distributor energií a další).

Financování

Pomůžeme vám najít optimální způsob financováním nákupu - od klasického úvěru po hypotéku.

Doprava a instalace

Zajistíme pro vás dopravu na místo určení (v rámci ČR a EU) a následnou instalaci na daném pozemku. 

Technická podpora

S úpravami v systému smart home vám pomůže technická podpora, která pro vás provede nastavení na dálku.

Inspirace k využití

 

První vlastní bydlení

Cenově dostupné a plně vybavené bydlení. Ideální jako první vlastní bydlení pro mladý pár či jako odrazový můstek ke klasickému domu.
 

Víkendový dům

Relax od rychlého života ve městě. Z režimu spánku můžete domek probudit na dálku, po přijezdu na vás bude čekat ideální teplota, vyvětráno, ohřátá voda na sprchování a další. 
 

Tradice výměnku

Soudržnost rodiny, vzájemná pomoc s hlídáním dětí nebo třeba s úklidem. Domky BRESCHER respektují vlastní životní rytmus mladé rodiny i seniora.
 

Investice

Za cenu jedné garsonky pořídíte tři domky BRESCHER. Ze stejné investice získáte třikrát vyšší nájemné. Další výhodou je možnost využití stavebního pozemku, jehož určení nebude moci obec dále měnit v rámci územního plánu.

 

Mikroinvestice

Pronájem domků BRESCHER může být skvělým zdrojem pasivního příjmu a smysluplného využití jinak nepotřebného pozemku. Dlouhodobý pronájem dokáže pohodlně splácet hypotéku, a ještě přinášet něco navíc.

 

Ubytování zaměstnanců

Když Elon Musk pobývá v jedné ze svých firem, využívá k bydlení domek o rozloze 35 m2. Domky BRESCHER mohou být skvělým řešením pro manažery dojíždějící z daleka i pracující sílu z ciziny.

Realizace na míru

 
 
 
 

Často kladené otázky

Jaký je proces dodání?

1 – Než se rozhodnete: Přijeďte si domek prohlédnout a vyzkoušet. Pokud budete mít zájem, vezmeme vás i do výroby, abyste se mohli ujistit, že je naše práce skutečně profesionální.

2 – Prověřovací fáze: Náš projektant prověří možnost umístění domku v souladu s legislativou, technik se přijede podívat, zda je možné domek na pozemek dovézt a nainstalovat, případně zajistíme financování. V okamžiku podpisu kupní smlouvy tak budete mít jistotu, že vše dopadne na jedničku.

3 – Zajištění povolení: Pokud bude vše v pořádku, zajistíme pro vás potřebná povolení.

4 – Podpis kupní smlouvy: Když máte vše potřebné v ruce, podepisuje se kupní smlouva a platí záloha.

5 – Výroba domku a příprava pozemku: Domek vyrobíme ve slíbeném termínu. Můžeme si dovolit sjednat celkem vysoké slevy při nedodržení termínů, a to až 25 % z kupní ceny domku. Během této doby je možné pozemek připravit na jeho instalaci.

6 – Doprava a instalace: Zajistíme dopravu domku a instalaci na místě. Následně na místě probíhá inspekce domku, zda při přepravě nedošlo k nějakému poškození a zda je vše v pořádku.

7 – Konečné předání zákazníkovi: Domky jsou plně vybavené. Po předání klíčků a dokumentace se tak může nový obyvatel nastěhovat a bydlet.

Jaká je dodací lhůta?

Dodací lhůta je určována aktuálním stavem zaplnění výroby. V ideálním případě je 3 měsíce.

Jak připravit pozemek pro domek?

Domek se upevňuje na zemní vruty, které musí být v rovině. Pak je nutné připravit přípojky vody, odpadu a elektřiny.

Umístitelnost domku přijede přímo na místo posoudit také náš technik, který zkontroluje také možnost dopravy, tedy dostatečnou šířku cest, vzdálenost plánované pozice domku od místa, kam může přijet jeřáb apod., abyste měli jistotu, že i instalace proběhne bez komplikací.

Kompletní dokumentaci pro přípravu pozemku předáváme zájemcům o domek předem, případně můžeme se zařízením asistovat.

Kam je možné domek umístit?

Domek je možné postavit kamkoliv, kde to umožňuje místní územní plán a kde je realizovatelné připojení na vodu, odpady a elektřinu, pokud se nechcete spoléhat na solární panely. Užívání domku by mělo být v souladu s určením pozemku v územním plánu. Existují však i trvale obydlené rekreační objekty.

Pokud domek bude sloužit jako obslužný objekt, může být umístěný i na vinicích, v sadech, v lese i dalších místech.

Realizovatelnost vašeho záměru může posoudit náš projektant, který případně zařídí i veškerá povolení.

Jaké jsou potřeba povolení?

Záleží na vašem záměru a velikosti domku, na konkrétním pozemku, jeho určení, zda je voda z vodovodu, existující či nové studny, odpady jdou do kanalizace, místní čističky odpadních vod nebo do septiku apod. V některých případech nejsou potřeba dokonce žádná povolení.

Pro konkrétní situaci vám poradíme a v případě zájmu dokumenty také zařídíme.

Jsou financovatelné i související práce?

Ano. Z půjček je možné financovat i přípravu pozemku, napojení na vodovod, kanalizaci a elektřinu, dopravu i instalaci domku.

Jak je možné domek financovat?

Způsobů financování je více. Záleží na typu domku, způsobů jeho využívání i vlastních prostředcích zákazníka.

Využít se dají klasické spotřebitelské úvěry s delší splatností, úvěry ze stavebního spoření, při kterých zákazník nemusí ručit domkem i klasické hypotéky.

Ve spolupráci s partnery pro vás zajistíme optimální variantu, která bude vyhovovat všem vašim potřebám.

Kolik domky BRESCHER stojí?

Ceny domků se liší podle velikosti, typu a vybavení. Jejich cena však začíná na částce 1 499 999 Kč vč. DPH.

Máte zájem
o domek Bresher?

Pošlete nám poptávku